Albin Kurti e Vjosa Osmani dalin t’i presin në aeroport të mbijetuarit e aksidentit në Kroaci

Presidentja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti ka dalë në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” për t’i pritur të mbijetuarit nga aksidenti tragjik në Kroaci.

Ndryshe të mbijetuarit e aksidentit pritet të arrijnë në ora 22:30, ndërsa në ora 23:00 pritet të ketë edhe konferencë për medie.

Në aksidentin e autobusit të linjës Frankfurt -Prishtinë, humbën jetë 10 qytetarë të Kosovës.

Aksidenti tragjik ndodhi mëngjesin e së dielës ku 10 persona mbetën të vdekur dhe mbi 40 të tjerë u lënduan.

Kujtojmë që nga Kroacia sot janë nisur për në Kosovë edhe trupat e 8 prej viktimave të këtij aksidenti.

(Visited 37 times, 1 visits today)