Granit Xhaka ‘bombardon’ portën e Chelseat, shënon supergol nga goditja e dënimit Video

Arsenali ka gjetur golin e parë në ndeshjen derbi ndaj Chelseat në kuadër të javës së 15-të në Ligën Premier.

Është mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, i cili ka shënuar për epërsinë e Topçinjve 2-0.

Goli i Xhakës ishte thjeshtë brilant i ardhur nga goditja e dënimit nga rreth 25 metra.

Ky gol i shqiptarit erdhi në minutën e 44-të të ndeshjes dhe ishte i pari këtë sezon.

Goli i parë erdhi nga penalltia dhe u shënua nga Alexandre Lacazette (35’). /Telegrafi/

(Visited 61 times, 1 visits today)