Rexhaj: VV dhe PDK janë pajtuar për koalicion, Kurti kryeministër – ky do të jetë presidenti i ri

Veprimtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Xhevat Rexhaj, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, kanë zhvilluar takime qe tre muaj në Shqipëri e Maqedoni për një koalicion qeverisës.

Rexhaj këtë informatë e ka dhënë, bazuar në një burim të tij të mirë informuar, duke thënë se VV-ja ishte pajtuar që në krye të PDK-së të mos vendosej një komandant.

Postimi i plotë i Rexhajt në Facebook:

(Visited 80 times, 1 visits today)