Top veturat më të shitura, Golf ka rënë shumë poshtë, ja cila është e para!

WLTP ka njoftuar për statistikat e shitjeve të veturave në Evropë për tre mujorin e fundit. Corsa është vetura më e shitur në këtë periudhë. Befasi është rënia drastike e Golfit.

71% ka rënë shitja e Golfit në Evropë. Përveç “Golfit”, humbësit më të mëdhenj mes modeleve “VW Tiguan”, pastaj “Nissan Qashqai”, “Audi A3” dhe “Audi A4”.
Ford Fiesta ka rritje drastike të shitjeve me 20% pasi që modelet e saj janë vërtetë ekonomike./Indeksonline/

(Visited 340 times, 1 visits today)