Ja pse bashkëshortja e Khabibit s’shfaqet kurrë në publik

Pas triumfit ndaj Conor McGregor në kafazin e UFC, Khabib Nurmagomedov fitoi vëmendjen e të gjithë botës.

Video të tij duke u stërvitje publikohen pa fund, madje janë zbuluar edhe pamje kur ai ndeshjen edhe me ariun edhe pse në një moshën fare të re. Ndërkohë, për jetën e tij personale shumë rrallë janë zbuluar detaje.

Khabib, i cili është nga Dagestani, është martuar 5 vite më parë, ndërsa tashmë ka edhe dy fëmijë, transmeton Top Channel.

Por ajo që ka rënë më shumë në sy te ndjekësit e këtij sporti dhe adhuruesit e Khabib është bashkëshortja e tij, emri i së cilës nuk është parë asnjëherë publik. Madje në një video të postuar nga dasma e tij në vitin 2013, nusja në altar është e mbuluar e tëra.

E gjitha kjo ndodh për faktin se Khabib është një mysliman, ndërsa është edhe një praktikant i rregullt i zakoneve të vendit ku ai ka lindur dhe jeton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *