Violeta Kukaj në moshën 12 vjeçare ishte njoftuar me burrin, tani janë ndarë

Këngëtarja e njohur Violeta Kukajt që shumë gjatë u përfol për mungesën e saj në skenën muzikore, u rikthye si në rrjetet sociale ashtu edhe me këngë të re bashkë me këngëtaren, Nexhmije Pagarushën.

Violeta që u karakterizua me veshejt e saj tradicionale e frizurat e nuseve, sërish erdhi me një pamje për t’u lakmuar
Violetë Kukaj është ndarë nga bashkëshorti i saj, Faik Retkoceri.
Në disa intervista të shumë kohëve më parë, të pyetur se si u njoftuar, vetë Faiku ka treguar historinë e tyre interesante.

Ja ç’thotë Faiku: “E kam pa fillimisht në objektin e televizionit të RTP-së, tek bëhej një xhirim e ansamblit të njohur në atë kohë “Shotë Galica” të Drenasit. Atëherë Violeta ishte më e reja e ansamblit. Ishte një vajzë, fëmijë 12 vjeçare.”

“Tek pas shtatë vjetësh me këngën “ Eja ti” në festivalin “Akordet e Kosovës, paraqitja e Violetës me një pamje krejt tjetër më befasoi. Natyrisht aty më kaploi një ndjenjë , të cilën nuk e kisha pasur më herët. Ishte kjo ndjenja e dashurisë dhe aty vendosa : O kjo vajzë do jetë e imja për grua , o asnjë tjetër për jetë. Dhe ashtu ndodhi…E pëlqyem njëri tjetrin dhe u martuam dhe vazhdojmë të jetojmë në bashkëshortësi të lumtur”, ka thënë ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *