Komiku ballkanas i cili satirizon me shqiptarët e Kosovës bëhet fenomen në mediat spanjolle duke ironizuar me kalimin e Neymarit te PSG (Video)

Kalimi i Neymarit te Paris Saint Germaini nga Barcelona është tema më e përfolu në botën e sportit.
Jo vetëm se ishte një transferim i papritur, por se klubit nga Parisi i kushtoi 222 milionë euro, duke vendosur kështu rekord në tregun e transferimeve.

Lojtari do ketë rrogë vjetore në vlerë 30 milionë euro dhe duket se kjo e tërhoqi atë të pranojë ofertën e klubit francez.

E gjitha kjo u shikua si material i mirë për komikun boshnjak, Samir Alic, video e tij menjëherë u shpërnda në rrjetet sociale, ndërsa së fundmi ajo u bë lajm edhe të e përditshmja spanjolle Marca.

Alic pas luftës në Bosnje dhe Hercegovinë u shpërngul në Zvicër dhe aty filloi karrierën si humorist, transmeton Telegrafi.
Në shumë skeçe të tij ai luan edhe rolin e shqiptarit (Bashkimit), e gjitha kjo pasi gjatë jetës në Zvicër ka njohur shumë imigrant shqiptarë.