Moment i frikshëm: Biçiklisti ndiqet nga ariu, derisa ishte duke ecur përgjatë një rruge në pyll (Video)

Ky është momenti i tmerrshëm kur një ari ndjek një çiklist derisa ai ishte duke hipur përgjatë një rruge të izoluar pyjore.

Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, pamjet e frikshme të filmuara në një kamerë të vendosur në një maskë mbrojtëse, tregojnë se kafsha po shkonte deri tek biçiklisti, përderisa ai kalon përmes pyllit në Malino Brdo të Sllovakisë.

Por për fat të mirë dhe në pamundësi ndoshta për ta kapur atë, ariu kthehet prej nga edhe kishte ardhur. /Telegrafi/