Stormy Daniels humb gjyqin, do t’i paguajë Donald Trumpit 300 mijë dollarë!

Aktorja e filmave për të rritur, Stormy Daniels, duhet të paguajë më shumë se 290 mijë dollarë për të rimbursuar Presidentin e ShBA-ve, Donald Trump, për tarifat ligjore që ai e shpenzoi duke e mbrojtur veten në një padi shpifëse që ajo bëri kundër tij përmes një statusi në Twitter.

Pas këtij vendimi, avokatët e Trump kërkuan gati 800,000 në tarifat ligjore dhe sanksionet, por gjykatësi i rrethit James Otero, në vendimin e tij të fundit, dha një pjesë të shumës, shkruan ABC News, transmeton Telegrafi.

Stormy Daniels (Foto: Tara Ziemba/Getty Images/Guliver)

Vendimi i gjykatësit Otero i dha Z. Trump shumicën e kostove ligjore që avokatët e tij kishin kërkuar, por vetëm 1.000 dollarë amerikanë në sanksione.

“Urdhri i gjykatës, së bashku me urdhrin e gjykatës që hodhi poshtë rastin e shpifjes së Stormy Daniels kundër Presidentit, së bashku përbëjnë një fitore totale për Presidentin dhe një humbje totale për Stormy Daniels në këtë rast”, tha në një deklaratë Charles Harder, një nga avokatët e Donald Trumpit.

Avokati i Daniels, Michael Avenatti, sugjeroi në një deklaratë se tarifat e avokatëve në rastin e shpifjes ishin të një rëndësie të vogël në betejën më të gjerë gjyqësore të zonjës Daniels me Donald Trumpin.

Donald Trump (Foto: Elsa/Getty Images/Guliver)

Stormy Daniels pretendon se vite më parë kishte pasur marrëdhënie seksuale me Trumpin dhe kishte ngritur padi kundër klientit të saj në prag të zgjedhjeve presidenciale të vitit 2016.

Ajo gjithashtu ka shkruar një libër rreth z. Trump, të quajtur “Deklarimi i plotë”.

Stormy Daniels (Foto: Nicholas Hunt/Getty Images/Guliver)

Trump ka mohuar se kishte një lidhje me Daniels, duke thënë se ajo ishte paguar për të ndaluar “akuzat e rreme dhe mashtruese”.

Daniels paditi z. Trump për shpifje, pasi ai e mohoi pohimin e saj se ajo kishte një takim seksual me të në vitin 2006 dhe e kundërshtoi pretendimin e saj se ajo ishte kërcënuar në vitin 2011 për të rënë dakord për një intervistë për shtyp në lidhje me takimin e pretenduar. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *