Kurrë nuk e kisha menduar se ishte e mundur deri sa humba 20 kg! Ja si të humbni peshë CMENDURISHT me limona të zier

Kurrë nuk e kisha menduar se ishte e mundur deri sa humba 20 kg! Ja si të humbni peshë CMENDURISHT me limona të zier
November 29, 2018
Njerëzit zakonisht e fillojnë ditën me një filxhan kafe të nxehtë. Të tjerët pijnë lëngje freskuese natyrale ose diçka të ftohtë si sode. A keni dëgjuar se çfarë mund të bëjë limoni i zier për shëndetin tuaj dhe më e rëndësishmja për peshën tuaj? Po ju paraqesim një pije shumë ushqyese dhe ju duhet ta pini atë në stomak bosh. Eliminon bakteret, detoksifikon trupin dhe na jep energji që favorizon ditën tonë.

Çfarë na nevojitet:

Xhenxhefil natyral (1 kg)
Lemona (5 kokrra)
Hudhër (4-5 kokrra)

Ujë mineral (2 litra)

Përgatitja dhe përdorimi:

Pritini limonit ne gjysëm pa lëkurën.MerRni gjithë lëngun,por mos i hidhni! Thelpinjte e hudhrave vendosni në një blender së bashku me gjysmen e lëngut te limonit. Pas kësaj, pastroni dhe xhenxherin, duke e shtuar atë në blender.Perzijini këto përbërës pa ujë deri sa të merrni një përzierje homogjene.

Pastaj, vendosni ujin në një tenxhere dhe lëreni të valojë së bashku me limonat që nuk e hodhet. Kur uji të arrijë pikën e vlimit, shtoni përzierjen dhe lëreni të valojë për disa minuta. Së fundi, hiqni limonat dhe lereni te ftohet. Ruajeni në një enë me kapak.

Konsumoni një filxhan çdo mëngjes me stomak bosh.

Kjo është ajo që na bën të humbim peshë shpejt dhe natyrisht. Rezultatet do të shfaqen shumë shpejt! Lemoni i zier është gjëja që ju duhet të humbni peshë sa më shumë që dëshironi dhe të jeni të kënaqur me trupin tuaj!