Mr. Bean në jetën normale: Kamarieri që mori famën e Nobelistëve

Bashkia e qytetit në Stokholm ishte një pritje dhe një darkë gala, në nder të fituesit të Çmimit Nobel të këtij viti, por një detaj i darkës u bë një hit viral në rrjetet sociale.

Njëri prej kamerierëve nuk u tregua më i miri, pasi ushqimi ra mbi shpinën e një akademikut suedez, kështu që ai u nis për të shpëtuar situatën, por vetëm se na i kujtoi një skenë nga filmi të Mr. Bean, transmeton gazetametro.net.

Dreka u ndoq nga 1,340 mysafirë, dhe ushqimi u përgatit nga 40 kuzhinierë të lartë./gazetametro.net.