Ushtria Zvicerane duke vallëzuar valle Kosovare

Këtë e dëshmon edhe një video ku shihen ushtarët zviceran duke vallëzuar valle shqiptare me këngën e Shpat Kasapit “Valle Kosovare”, shkruan Magazina.al
Numri i madh i shqiptarëve në Zvicër, ka bërë që edhe zviceranët të mësojnë shumë nga traditat dhe kultura shqiptare.

Në këtë video shihen ushtarët me uniforma ushtarake teksa festojnë me këngë e valle kosovare.
Kjo fest mbahet pas formimit te ushtris se Kosoves, nqofse e ndjehni veten shqiptar shperndajeni sa me shume ti plasim serbet e felliqur.