Kur shqiptarja interviston Dua Lipën në ZDF dhe flasin shqip për pite (Video)

Dua Lipa dhe gaztearja Arta Ramadani kanë folur me entuziazëm për gjuhën dhe ushqimin shqiptar.
Dy shqiptare të suksesshme janë bërë bashë në televizionin publik gjerman, njëra në rolin e gazetares e tjetra një yll i muzikës.

Gazetarja e suksesshme shqiptare në televizionin publik gjerman ZDF ka intervistuar Dua Lipën, madje duke i uruar mirëseardhje në gjuhën shqipe, përcjell lajmi.net.

Dua, sigurisht, i është përgjigjur në shqip, ndërsa ato edhe më vonë kanë folur për piten, që është ushqimi i preferuar i Duas, ndërsa këngëtarja ka treguar se i flet rrjedhshëm dy gjuhë: anglishten dhe shqipen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *