Pas 12 vitesh, vajza takon gorillat, shikoni reagimin e tyre (Video)

Këta njerëz janë bashkuar me gorillat, pasi nuk i kanë parë veten për shumë vite me radhë.
Vajza e quajtur Tansy Aspinall nuk i ka parë për plot 12 vjet gorillat, mirëpo pasi u takuan, ato e njohën atë dhe e pritën shumë mirë, transmeton lajmi.net

Ajo dhe babai i saj kishin shkuar në pyll që t’i takojnë, për të parë nëse i njihnin më.

Fillimisht doli babai, ato e njohën, luajtën me të. Njejtë ndodhi edhe me Tansyn, e cila në përshëndetjen për të ikur, gorillat nuk deshtën ta lëshojnë të ik.

Të nesërmen, kur shkuan sërish për t’i parë, ato ishin duke i pritur pranë lumit.
Më poshtë shihni pamjet në Video: