Aktori i njohur turk flet në gjuhën shqipe

Nuk është hera e parë që aktori shkruan fjalë në gjuhen shqipe Aktori turk,Deniz Evin, të cilin e njohim për rolin e “Ymytit” në serialin “Më fal”, pak minura më parë ka bërë një postim në Instastory, përmes të cilës të gjithë fansave i’u ka thënë miremengjesi.

Mirmengjesi ai ka shkruar në gjashtë gjuhë në mesin e tyre edhe në gjuhën shqipe. Ai ka shkruar në gjuhen turke, shqipe, gjermane, arabe, portugeze, maqedonase.“Mirëmengjesi” ka shkruar “Ymyti”mbi fotografinë e publikuar në Instastory.

Kujtojmë se kjo nuk është hera e parë që aktori ka shkruar ndonjë fjalë në gjuhën shqipe, pasi që edhe më parë ai bashkë me gruan e tij, Gaye Turgut që luan në serialin e njëjtë në rolin e “Baharit” kanë uruar disa festa në gjuhën shqipe.

Ndonëse në serial ata janë motër e vëlla në jetën reale ata janë burr dhe grua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *