Brenda Shtëpis më të bukur në Gjakovë- Mbanë veturën mbrenda

Shqiptari që mban veturën brenda shtëpisë Është pothuajse e pamundur nëse kalon afër fshatit Planqor te komunës se Gjakovës dhe te mos shohësh flamurin e Republikës së Kosovës tek valon në shtëpinë e familjes Frrokaj.

Kened Frrokaj është një bashkatdhetar tjetër, i cili jeton në Zvicër, po në vendlindjen e tij ka ndërtuar një shtëpi madhështore prej 550 metrash katror.

Shtëpia e tij me një arkitekturë të frymëzuar te ajo greke, dallohet për shkak të skulpturave të shumta që ka, por më të veçantat janë ato të mbretërve ilir, Agronit dhe Teutës, në të dy anët e shtëpisë, përcjell rtv21.tv.

Brenda shtëpisë luksoze është një enterier mahnitës, i punuar me shumë kujdes dhe i menduar mjaft mirë. Tjetër veçori e kësaj ndërtese banimi janë edhe veturat, ku njërën prej tyre e mban edhe brenda shtëpisë.

Shtëpia e bashkëatdhetarit nga Gjakova, e cila theu rrjetet sociale në vitin 2016 ishte realizuar në kudër të emisionit ”Ma pikturo ëndrrën” nga gazetari i RTV21, Abaz Krasniqi dhe kjo video deri tani në kanalin e Youtubes numëron 917 mijë shikime. Ndryshe, ky reportazh ka marrë edhe vëmendjen e mediave të huaja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *