Me ne fund bashkohen Shkurta dhe Shyhretja, ja kush ia arriti këtij qëllimi, URIME

Nexhmije Pagarusha, mbetet ikonë e muzikës shqiptare. Ikona e muzikës shqiptare Nexhmije Pagarusha sot ka festuar ditëlindjen e saj, ku u nderua mjaft shumë nga kolegët e saj, shkruan Kosovarja.

Madje, ishte këngëtarja Shyhrete Behluli dhe reja Learta Jakupi, ato që zgjedhën pikërisht në këtë ditë të veçantë artistes më të madhe shqiptare t’ia bëjnë dhuratën më të bukur që ka marrë ndonjëherë.

Ato promovuan sot këngën e tyre “Për ty Nexhmije”, këngë e cila mirëprit dhe u pëlqye mjaft shumë nga publiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *