Çarten mediat serbe pas suksesit të Shqipërisë në Eurovision

Mediat serbe duket se nuk e kanë pritur mirë performancën e Shqipërisë në Eurovision 2019.

Mediumi serb, Blic.rs ka shkruar se këngëtarja 36 vjeçare, Jonida Maliqi nga Shqipëria, e cila performoi këngën “Ktheju Tokës” në rrjete sociale është mbushur me komplimente, por nuk është pikërisht ajo që u shfaq në skenën e Eurovisionit, përcjellë GazetaBlic.

Sipas mediumit serb, këngëtarja Jonida Maliqi, e cila është e angazhuar në televizion dhe dizajn të modës, veshi një veshje të pazakontë në Eurovision, si një përzierje tradicionale dhe moderne.

“Dhe kur themi moderne, do të thotë provokuese. Për shkak se pjesa e poshtme e veshjes së saj u dekorua me tulipan dhe zbuloi se Jonida kishte harruar disa pjesë të rrobave para se të shkonte në vendin e ngjarjes”, vazhdon duke shkruar ky medium.

“Jonida, e cila merret me muzikë që adoleshente, ka fituar shumicën e komentuesve në rrjetet sociale të cilët thonë se ajo është një kryevepër e performancës së saj në Eurovision. Ajo vlerësohet në Twitter dhe në Instagram. Ka gjithashtu edhe nga ata që janë të pavendosur, por jemi 100 për qind të sigurt për një gjë: Joninda Maliqi është padyshim mbretëresha e ‘xhirimeve’. Në profilin e saj Instagram, e cila promovon një blogere të modës, ajo e dëshmoi atë”

“A është kjo Jonida Maliqi? Edhe pse duket si një grua tjetër, por këto janë mrekullitë e xhirimeve”

“Jonida, e cila ka më shumë se 460.000 ndjekës në Instagram, është shndërruar në një “kukull të gjallë”, sa arriti deri në maksimum, ndryshoi fytyrën e saj, tashmë artificiale”

“Këngëtarja nga Shqipëria, ka një talent të pamohueshëm muzikor dhe ndjek trendet e modës, si dhe ka talent për të ekzagjeruar me photoshop-in, padyshim”

“Se ekziston një dallim i madh midis pamjes së saj reale dhe asaj që e promovon në rrjetet shoqërore, u pa pak ditë më parë në ceremoninë e hapjes së Eurovizionit”, përcjellë GazetaBlic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *