A ua merr mendja sa vjeç është bërë Genta Ismajli?

Genta Ismajli sot është 35 vjeç, ndërkaq karrierën e saj muzikore e nisi në moshë të re, si 19 vjeçare, shkruan “Kosovarja”.
Në moshën 19 vjeçare, ajo u kthye në Kosovë për të kënduar këngën me titull “Dridhem”.

Kënga u bë një hit i menjëhershëm dhe hapi para Gentes karrierën e muzikës.

Kjo ishte arsyeja që bukuroshja u zhvendos në Kosovë dhe filloi një karriere mjaft te suksesshme. Genta, edhe sot e kësaj dite vazhdon të jetë aktive në tregun muzikor shqiptar. Ajo, numëron shumë suksese, ndonëse më nuk është në piedestalin e dikurshëm, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja ka treguar se pos muzikës, e pëlqen shumë edhe aktrimin. Ende nuk ka pasur rast të dëshmohet fuqishëm në këtë fushë./Kosovarja/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *