“S’kam fjalë!”, ‘Tarameles’ i ndodh e pabesueshmja, reagon Alketa Vejsiu (Foto)

ashmë historia e vogëlushit Xheison Baftit është bërë i njohur për të gjithë shqiptarët.

Vogëlushi u bë i njohur nga emisioni ‘Në kurthin e Piter Panit’ për shkak të mos shqiptimit të shkronjës ‘K’.

Por jo vetëm kaq moderatorja Alketa Vejsiu tregoi kushtet e vështira në të cilën jetonte vogëlushi duke bërë thirrje për ta ndihmuar.

Dhe kësaj thirrje i janë përgjigj edhe shumë emigrant shqiptar.

Këtë e bën të ditur vetë moderatorja në një postim të sajin në Instagram.

Gjithashtu ajo tregon se diçka e mrekullueshme do të ndodh për Xhesion këtë të hënë.

’ Dicka e mrekullueshme do te ndodhë të hënën me historinë e Xheison Baftit. Edhe në Itali e kanë mësuar historinë e këtij djali. Pjesa më e madhe që e kanë ndihmuar me donacionet e tyre janë emigrante. Skam fjale’ ka shkruar në postim Alketa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *