Nuk e keni menduar që është kaq e vjetër, ja sa vite ka Shyhrete Behluli

Këngëtarja më e famshme e muzikës popullore shqiptare, Shyhrete Behluli më shumë se kurrë tani është në kulmin e karrierës.

Prapa vetes ka plot këngë të cilat për kohën kur u publikuan patën një dëgjueshmëri të madhe, përcjell ORAinfo.
Duket më e re se ç’është, por Shyhretja numëron plot 60 vite. Ka filluar e re të këndojë dhe gjatë gjithë këtyre viteve sa numëron, nuk iu nda skenës asnjëherë.

Shyhretja vazhdon të jetë më e përfolura e shtypit rozë kosovar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *