Ja me kë po martohet aktori turk që e luan “Sinanin” te seriali “Hakmarrje e ëmbël”

Furkan Andic ka lindur më 4 Prill 1990 në Turqi dhe njihet si aktor dhe model

Në vitin 2012 u diplomua në “Yeditepe University” ndërsa karriera e tij si aktor nisi që në vitin 2005 me serialin “Kirgin Cicekler”, shkruan “Kosovarja

Në vitin 2017, ai u bë pjesë e kastit të “Përralla e pafajësisë” në rolin e Savash, një serial të cilin e kemi ndjekur në ekranin e Tring

Andic njihet gjithashtu për rolet e tij në “Ask Emek Hayaller”, “Kacak Gelinler”, “Kirgin Cicekler” etj. Në serialin “Hakmarrje e ëmbël” vjen në rolin e Sinanit

Thuhet se ai është tmerrësisht i dashuruar. Të paktën kështu shkruhet në çdo portal në Turqi, transmeton “Kosovarja

Furkan ka vetëm 2 muaj që del me aktoren Dilan Cicek Deniz dhe këtë javë ata janë prezantuar me familjet e tyre. Sipas zërave çifti po përgatitet për martesë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *