Duket i ri, por nuk do të besoni sa vjeçar është ‘Xhyneit’

Murat danacı është aktori I njohur dhe shumë I pëlqyer turk.

Ai arriti sukses të madh jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë e sidomos në publikun shqiptar tek i cili i bë i njohur me rolin e ‘Xhyneitit’ në serialin turk, ‘Më fal’, përcjell ORAinfo.

Ndonëse luajti edhe në shumë filma e seriale të tjera me këtë rol u bë shumë I pëlqyer.

Ai në serial duket shumë më i ri, por tani ‘Xhyneiti’ është 42 vjeçar./ORAinfo/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *