I propozoi të dashurës me unazë 8 milionë dollarëshe, por shikoni tortën e dasmës!

Një ditë multi-milionere është organizuar për dasmën e oligarkut rus.
Oligarku rus Aleksey Shapovalov mori vëmendjen mediale më herët këtë vit kur ai i propozoi të dashurës prej pesë vjetësh, modeles Msenia Tsaritsina me një unazë me diamant 70-karat, e cila kushtoi 8 milionë dollarë.

Ndërsa çifti janë martuar në një dasmë multi-milionëshe,
Çifti, të cilët kanë dy fëmijë bashkë, janë martuar në një hotel luksoz të Moskës.

Dita u veçua me një tortë me tetë kate, mijëra lule të bardha dhe me performanca të artistëve dhe bendeve të rokut dhe akrobatëve.
Modelja Tsaritsina ka veshur një fustan të ndërlikuar me rruaza për ceremoninë e martesës, për t’u ndërruar më pas në një fustan me plot dantella për festë.
Nusja e ka quajtur festën ‘të pabesueshme’ në Instagram, duke shkruar, “Falenderoj miqtë tanë që kanë ndarë këtë ditë të mrekullueshme me ne”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *