Rrëzohet nga froni kënga ‘Të ka lali shpirt’ , ja kush është kënga më e klikuar shqiptare ( video)

“Të ka lali shpirt” tashmë nuk është kënga shqip më e klikuar e YouTube.
Kënga e cila u publikua në janar të vitit 2013, saktësisht gjashtë vite më parë, është konsideruar hit dhe në YouTube ka kaluar shifrën e 500 milionë klikimeve.
Por një tjetër këngëtare i ka rrëmbyer fronin Silva Gunbardhit, dhe bëhet fjalë për Era Istrefin.

Bëhet fjalë për këngën “Bon Bon” që e bëri Erën ndërkombëtarisht të famshme.
Videoklipi i kësaj kënge ka arritur gati 700 milionë klikime në Youtube duke rrëmbyer kështu vendin e parë në listën e këngëve shqip.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *