Duket shumë e re, por nuk do të besoni sa vjeçare është ‘Gylsereni’

Nurgyl Yesilcay është një ndër aktoret më të bukura dhe më tërheqëse në Turqi.

Ajo me rolet e saj arriti të jetë e pëlqyer shumë si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj

Në publikun shqiptar ajo u bë njohur me rolin e saj të ‘Gylserenit’ në serialin turk ‘Paramparca’.

Ndonëse në pamjen e jashtmë ajo duket si vajzë e re, ‘Gylsereni’ këtë vit mbush 42 vite./ORAinfo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *