Ishte aktorja më e bukur në Turqi, por e pabesueshme si është bërë Jeshimi

Serenay Sarikaya është një aktore tejet e pëlqyer turke.

Me rolet e saj ajo u bë një ikonë në televizionin turk, përcjell ORAinfo.

Është roli i Jeshimit në serialin ‘Lale’ ai që e afroi edhe në publikun shqiptar.

Disa vite pas serialit, duket se Jeshimi ka ndryshuar shumë dhe është bërë një vajzë me stil rebele./ORAinfo/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *