Koha kur Adelina Ismaili e mbante kurorën e më të bukurës

Kur Adelina Ismaili e mbante kurorën e më të bukurës.

Njëra ndër këngëtaret më të njohura shqiptare, Adelina Ismaili, është ndër të parat femra që theu tabutë jo vetëm në industrinë e muzikës.

Qysh nga paraqitja e parë, ajo solli një frymë të re në muzikë dhe kjo e bëri edhe më të veçantë atë. Diva e muzikës shqipe në vitin 1997 e mori titullin e më të bukurës në Kosovë.

Që nga ajo kohë Adelina nuk ka ndryshuar shumë, vazhdon të jetë e bukur dhe tërheqëse, shkruan rtv21.

Suksese të panumërta gëzon edhe në fushën e muzikës. Kujtojmë se “Qikat” është projekti i fundit i saj që e ka sjellë në bashkëpunim me rep-artisten Rina Balaj. Videoprojekti i tyre numëron mbi 7 milionë klikime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *