Miss Serbia ‘ç.mend’ sërish sërbët, pozon me plisin shqiptar dhe puth flamurin shqiptar (Foto)

Ajo është miss-i serb që u ‘ma.sakrua’ nga media e vendit të saj pasi bëri shqiponjën me duar.

Konkurrentja e “Miss Freedom of The World” që u mbajt në Prizren ishte e ftuar bashkë me përfaqësueset e shteteve të tjera në emisionin “n’Kosovë Show”.

Jovanka u shfaq duke kënduar këngën emblematike shqiptare “Xhamadani vija vija” dhe duke puthur flamurin e Kosovës në një program në Kosovë.

Por ajo nuk është ndalur sërish së fundmi shfaqet e veshur me rrobat tradicionale shqiptare (zona e Mirditës) dhe me “Plis” në kokë.

Edhe pse serbe, Jovanaka i ka befasuar të gjithë, duke pozuar me veshjet tradicionale të Shqipërisë.

Pamjet janë publikuara në profilin e Jovanaka në rrjetin social “Instagram”, teksa ka vizituar qytete të ndryshme shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *