Brenda rezidencës 7 milionë euroshe të Michael Jordan-it

Legjenda e NBA-së Michael Jordan është duke shitur shtëpinë e tij në malet e Utah për 6.9 milionë euro.

Rezidenca mahnitëse e vendosur në komunitetin ilustrues të Parkut është hedhur në treg, e cila është ndërtuar në 2006-ën, transmeton lajmi.net.

Shtëpia 3048 metra katrorë përmban pesë dhoma gjumi dhe tetë banjo – si dhe një mini-hapësirë golfi.

Shtëpia Utah ka pamje mahnitëse të maleve, si dhe një kurs golfi lokal, sipas LA Times.

Shtëpia e Jordanit gjithashtu përmban një atrium të madh, kinema në shtëpi, palestër të madhe dhe një bar personal.

Gjashtë herë kampioni NBA-ve – i konsideruar gjerësisht si një nga më të mirët e të gjitha kohërave – ka shpresë se do e shesë menjëherë rezidencën e tij në Utah. /Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *