Valon Berisha: Më së miri këndon Kololli, por atmosferën e bën Muriqi

Valon Berisha gjatë një interviste për emisionin “Ich bin Albaner” ka folur për shumë gjëra.

Ndonëse fokus ka qenë karriera e tij, ai pa hezitim i është përgjigjur edhe disa pyetjeve ngacmuese nga gazetari.

Valoni i cili po tregon formë të jashtëzakonshme me kombëtaren e Kosovës, ka treguar dhe për atmosferën fantastike që mbizotëron në ekipin kosovar dhe mes lojtarëve.

I pyetur se kush këndon më së miri në skuadër, Valoni u shpreh se më i miri në këndim është Benjamin Kololli, ndërsa atmosferë në skuadër e bën më së shumti Vedat Muriqi.

Kujtojmë që Kosova së fundi u përball në shtëpi me Malin e Zi, ndeshje të cilën e fitoj me rezultat 2 me 0.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *