Enca ka festuar ditëlindjen, ja sa vite ka mbushur

Ajo është ndër këngëtaret më të përfolura të showbizit shqiptar, kjo për faktin se është shumë e hapur me fansat e saj, shkruan rtv21.tv Bëhet fjalë për këngëtarja e njohur, Enca Haxhiun, e cila sot feston ditëlindjen e saj të 24-të, me shumë suksese në karrierën e saj muzikore.

Enca me muzikë filloi të merret shumë herët, duke konkurruar nëpër festivale fëmijësh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha kur ajo filloi të evidentohej për talentin e saj. Paralelisht me studimet e përgjithshme Enca, ndoqi edhe studimet për kanto muzikë të lehtë.

Por, këngëtarja tashmë 24 vjeçare, për publikun u bë më e njohur me këngën “A po të pëlqen”, ku më pas publikoi edhe shumë projekte të tjera, të cilat janë mirëpritur nga fansat e saj. Projekti i fundit i Encës është “Jealous”, i cili është publikuar në muajin korrik dhe deri tani në Youtube ka mbi 5 milionë klikime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *