Lansohet videoklipi shumë i veçantë i këngës ‘Oj Lulije’

♪♪Oj Lulije, pëllumb i bardhë ♪♪ – arriti të bëhej sensacion për një kohë shumë të shkurtër.

Një këngë e vjetër kosovare që daton qysh para 100 vitesh, u këndua nga zërat melodioz të Brunos dhe Klajdit, e qysh nga lansimi i audios në Youtube, kënga arriti të mbledhë miliona klikime.

Ndërsa kënga që ekzistonte vetëm si audio në Youtube, tashmë ka edhe një videoklip shumë të veçantë. Videoklipi është relizuar nga të gjitha videot që fansat kanë dërguar duke kërcyer e kënduar me “Oj Lulije”.Duket se ky është një dedikim tejet i veçantë për të gjithë fansat e dyshes.

Shikoni videoklipin më poshtë. /Prive.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *