‘Qaj sepse s’do të të përqafoj më’, Emina Çunmulaj na rrënqethi me fjalët për të ëmën

Emina Çunmulaj, modelja shqiptare me famë ndërkombëtare, na ka përlotur me shkrimin e fundit dedikuar nënës së saj. Emina tregon sesa shumë i mungon e ëma prej 6 vitesh.

Modelja shkruan se do donte që ëma ta shihte sesa nënë e mirë është bërë dhe se vajzat e saj i ngjajnë shumë.

“Unë thjesht mësova si ta vazhdoj jetën pa ty, nuk e di si. Ndonjëherë mendoj sikur je thjesht në një vend tjetër të botës dhe do të të shoh së shpejti. Herë të tjera dëgjoj zërin tënd në regjistrime dhe mendoj se je sërish diku dhe do të të takoj sërish. Por ndonjëherë thjesht qaj sepse e di që s’do të mundem të të përqafoj më dhe ti nuk do t’i takosh kurrë vajzat e mia, tek të cilat të shoh shpesh ty. Ndonjëherë ndjej se ti je kudo përreth meje dhe oh, sa do të doja të më shikoje. E di që do të ishe krenare se sa nënë e mirë jam për vajzat e mia. E kam mësuar gjithçka nga ty. Më mungon kaq shumë mami. S’më besohet që kanë kaluar 6 vite, duket sikur ndodhi dje”, shkruan Emina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *