Një bukurosh i vërtetë, ky është i dashuri i “Damllës” në jetën reale

Ky është i dashuri i “Damllës” në jetën reale.

Serilai turk “Mos ma lësho dorën” aktualisht është duke u transmetuar në ekranin e RTV 21.

Në Kosovës tani ka filluar sezoni i dytë i këtij seriali pjesë e të cilit janë bërë disa aktorë të rinjë të cilët po pëlqehen shumë nga publiku.

Në mesin e tyre është edhe aktorja Buse Meral, në rolin e ”Damllës”, e cila e kundërshton babain e saj për ta ndjekur ëndrrën e jetës, shkruan rtv21.tv

”Damlla” gjithashtu është e përfshirë edhe në aksidentin e ”Xhenkut” të cilin e pësoi në ditën e dasmës, shkruan rtv21.tv Por, kush është në jetën reale ”Damlla” dhe me çka merret?

Aktorja ka lindur më 25 korrik të vitit 1999 në Stamboll që do të thotë se tani ka 20 vjet. Aktorja është në lidhje dashurie qe tri vjet, mirëpo ajo është treguar misterioze saç nuk ka zbuluar shumë për jetën e të dashurit, madje ajo nuk ka treguar as emrin e tij për fansat.

Buse ka përfunduar shkollën e Mesme Profesionale dhe Teknike të Anadollit, kurse aktualisht është duke studiuar për aktrim në Qendrën e Artit Müjdat Gezen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *