Martohet “Savashi”, merr nusen më të bukur turke (Foto)

Murat Yildirm është emri I një prej aktorëve më të përfolur dhe më të pëlqyer në Turqi dhe më gjerë.

Në publikun shqiptar ai u bë I njohur me rolin e ‘Savashit’ në serialin e njohur ‘Dashuri dhe ndëshkim’, përcjell ORAinfo.Me këtë rol ai fitoi zemrat e shumë shikuesve si turk ashtu edhe të huaj.

Tani ai është martuar dhe gruaja e tij duket të jetë një ndër femrat më të bukura turke.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *