E shihni çdo ditë në serial, por a e dini sa vjeç është “Sumruja”?

Kjo është mosha e “Sumrus”.

Dolunay Soysert, është njëra prej aktoreve të serialit “Mos ma lësho dorën”, e cila shfaqet në rolin e “Sumrus” me këtë rol aktorja përforcon edhe më shumë sterotipet për njerkat, ngase ajo sillet shumë keq me fëmijët e burrit të saj.

Por, kush është “Sumru” jashtë serialit dhe me çka merret? Aktorja ka linduar më 25 mars 1973 në Adana të Turqisë, që do të thot se tani ka 46 vjet, shkruan rtv21.tv.

46 vjeçarja ka diplomuar në fakultetin e arteve në Stamboll, ku edhe është duke jetuar aktualisht. Më poshtë ju sjellim disa fotografi nga përditshmëria e saj.

Kujtojmë se, ajo ka luajtur në disa role nëpër seriale dhe filma. Kurse, sa i përket jetës private, aktorja ka qenë e martuar me Sinan Tuzu në për 10 vjet nga 2006 në 2016.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *