Në shenjë solidarizimi me vik’timat, reperi Majk anulon koncertin

Sot reperi i njohur shqiptar Majk, ishte në Tetovë ku kishte për të performuar.

Por ngjarja tragjike në Shqipëri, që shkaktoi dhjetëra viktima bëri që shumica e artistëve shqiptar të anulonin aktivitetet e tyre të planifikuara.

Njejtë ka bërë edhe Majku, i cili është shprehur se po bashkëndjenë dhimbjen me familjarët dhe është shumë i prekur nga kjo fatkeqësi.

“Në shenjë solidarizimi me viktimat e tërmetit në Shqipëri, sot nuk munda të performojë në Tetovë edhe pse isha fizikisht aty për ti respektuar fansat. Bashkënjdjë dhimbjen me familjarët dhe jam shumë i prekur nga kjo fatkeqësi. Një pjesë e të hyrave të koncertit kam vendosur ti dhuroj për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri” , ka shkruar ndër të tjera reperi. /Indeksonline/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *