‘I lëndove zemrën një artisti duke parë interesat’, Noizy mesazh Ardit Gjebreas

Të shtunën u mbajt në Pallatin e Kongreseve finalja e madhe e “Këngës Magjike”, ku fituese u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”. Një moment që u komentua shumë në rrjete sociale ishte ai kur publiku brohoriste emrin e Fifit e cila mori vendin e dytë. Pikërisht këtë moment Noizy e ka publikuar në Instagram dhe është shprehur i revoltuar ndaj Ardit Gjebreas.

“FAKE besoj e degjuat rreagimin e salles kush e fitoj, po Ashtu si salla mendon dhe shumica e njerzve qe ju ndjekin Pas ekranit, të them të drejten nuk kam degjuar asnje kenge nga ky emision, Por gjithsesi jam une serisht ai qe ska frike të flas mbi pa drejtesite, ky nuk eshte thjesht biznes Por lendon zemren e nje artisti të vertet. Po me ty e kam drejtues i spektaklit, duket qe je artist i vogel. Sepse duhet ta kuptosh qe Sapo i vr/ave zemren nje artisti duke ber me hile & duke pare intereset para drejtesise. Gjitha kto VOTIME JAN FAKE. KING ZINJO”, shkruan Noizy në postimin e tij. Më pas reperi e ka fshirë postimin për arsye që nuk bëhen të ditura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *