”Burr të martuar u dashurova, ajo grua më mallkoj dhe aty e kuptova që n’burr të martuar u dashurova”

Rovena Stefa këngëtarja nga Shqipëria vite më parë kishte publikuar një këngë nga jeta reale. Ajo përmes këngës ”Në burr të martuar u dashurova”, tregon rastin se si në ditët e sotme femrat dashurohen në burra të martuar pa e ditur këtë gjë e poashtu edhe nga meshkujt ndodh një gjë e tillë, transmeton Gazeta NewBorn.

Desh m’ra qielli permbi koke
u rrezova e rash n’toke
Kur kuptova se ti m’ke rrejt
Un e mjera kam besu
paske qen me fmi e gru
kjo dashni më, më kushtoi shtrenjt

Ref..(2)
Një grua me mallkoi
burrin e vet kërkoi
n’at çast kuptova
burre te martuar une dashurova

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *