DJ i njohur, shet rezidencën e tij për 7 milionë dollarë

DJ i njohur, Calvin Harris pas katër viteve e shiti shtepinë e tij për 7 milionë dollarë.
Në janar të vitit 2016-të, ai vendosi shtëpinë e tij në shitje për 9,995,000 dollarë, shkruan GazetaBlic.

Calvin Harris, më në fund ka shitur rezidencën e tij të bollshme të Hollywood Hills për 7 milion dollarë (5.4 milion), të njëjtin çmim për të cilin e bleu në vitin 2013.

DJ skocez, thuhet se nuk ka jetuar në shtëpi për pesë vjet dhe në vend të kësaj e ka përdorur atë si një pronë me qira me çmime të larta. Rezidenca e Hollywood Hills ka disa tipare luksoze siç është pishina, kinemaja në shtëpi e shumë të tjera.

Prona e shitur tani e Calvin gjithashtu përmban një kuzhinë të artë, punë arti, një vend zjarri në natyrë, zonë të madhe shtrojë dhe gjithçka elektrike – siç janë portat elektronike, kamerat dhe dritat – mund të kontrollohen.

Sipas portaliT Variety, rezidenca u ble nga ‘blerësi me para të gatshme’ nga sipërmarrësi i teknologjisë Stephen Garden për pak më shumë se 7 milion dollarë (5.4 milion).Lajmi gjithashtu pretendon se Calvin ende zotëron tri prona në Los Angeles, ai ka një rezidencë prej $ 5 milion (3.8 milion Hollywood) Hollywood Hills, një shtëpi me 10 dhoma gjumi 15 milion (11.5 milion) kompleksi Beverly Hills dhe një 13.8 milion $ (10,6 £) M) shumë në Bel Air.

Calvin, aktualisht është i dashuruar me të dashurën e tij modele Aarika Wolf. Çifti u lidhën për herë të parë në muajin shkurt 2015. Dyshja ishin bashkë për shtatë muaj para se Calvin të përfundonte lidhjen e tyre dhe të takohej me këngëtaren Taylor Swift. Ata rindërtuan lidhjen e tyre në vitin 2017, përpara se të ndaheshin vetëm tre muaj më vonë, por burimet pretendojnë se përpjekja e tyre e tretë për të bërë gjërat të funksionojnë do të jetë afatgjatë. Vlen të theksohet se Calvin Harris ishte në lidhje edhe me Rita Orën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *