Qytetarët tallen me ‘shqipen’ e Duda Baljes, ja si e mbron Berat Buzhala

Deputetja nga minoritetet në Kosovë, Duda Balje është talluar nga disa qytetarë në Facebook për shkak të një komenti të saj në gjuhën shqipe. Ajo ka bërë disa gabime të vogla dhe ka nxitur reagimin e qytetarëve.

“O Beratit, flm! Edhe ti je e mire me emisionit tend”, ka shkruar deputetja në një postim të gazetarit Berat Buzhala.

Por ky i fundit ka reaguar, duke i dalë në mbrojtje.

“Une jam i bindun qe ne gjuhen e saj amtare Duda shkrune ma bukur se sa ju qe po e perqeshni, kurse edhe ne gjuhe te huaja e shkrune ma mire si ju”, shkruan Buzhala.