Kjo është nusja më e bukur e trojeve shqiptare (PAMJE)

Simoneta Bajrami është emër i njohur i fushës së bukurisë dhe estetikes medicinale. Simoneta, ka një nga qendrat më të mëdha estetikë në vend, që gjendet në Ferizaj dhe qe ka shumë kliente, madje edhe një numër të konsiderueshëm të fytyrave publike. Disa herë është komentuar edhe pamja e saj mbreslënëse, stili, por edhe fakti se është vajza e këngëtares së mirënjohur, Antigona Sejdiu. E, bukuroshja ferizajase sapo i ka dhënë fund beqarisë.

Në knagjegjin e Simonetes ka kënduar edhe mikja e saj Fifi, por atmosferen e ka ndezur e ëma e bukuroshes, këngëtarja e afirmuar Antigona Sejdiu, e cila nën emocione ka kënduar dhe prekur zemrat e të ftuarave.