E Nervozuar Që Nuk E Kishin Informuar Për Punimet Në Ndërtesë, Banorja Ua Preu Litarët Molerëve Në Tajlandë

Banorja e një ndërtese shumëkatëshe në Tajlandë ua ka prerë litarin dy molerëve, pasi duket se ishte nervozuar që nuk i është thënë se do të kryejnë punime, duke i lënë të qëndrojnë të varur në katin e 26-të derisa një çift i shpëtoi, ka bërë të ditur policia e këtij vendi.

Kjo grua tani po ballafaqohet me akuzat për tentim vrasje dhe shkatërrim prone, ka njoftuar policia në Pak Kret, në veri të kryeqytetit tajlandez, transmeton Telegrafi.

Në kumtesë thuhet se motivi i të dyshuarës ishte që t’ua pres litarët, por mediat tajlandeze raportojnë se ajo ishte nervozuar kur punonjësit para dhomës së saj u shfaqen, e ajo nuk ishte paralajmëruar që atë ditë do të kryhen disa punime, shkruan NBC News.