E bija e pastrueses që u bë multimilionere! Vajza e Putin nxjerr me qira apartamentin luksoz prej “ari”

Luksi i çuditshëm i shtëpisë nën çati të vajzës “sekrete” të Vladimir Putinit është zbuluar për herë të parë dhe tani gjithë mediat po flasin dhe shkruajnë për të.

Luiza Rozova, vetëm 19 vjeçe, është vajza e “ish-dashnores” së presidentit të Rusisë me Svetlana Krivonogikh, 45 vjeç, një pastruese e kthyer në multimilionere, e cila tani zotëron një aksion në një bankë të madhe ruse .Ndryshe nga dy vajzat më të mëdha të Putinit , ajo nuk është sanksionuar, shkruan Mirror.

Zbulimet e reja tregojnë se Krivonogikh po kërkon të japë me qira apartamentin elitar në Shën Petersburg për 7,700 £ në muaj, duke përfshirë tarifat e shërbimeve.

Fotot nga agjenti i pronave të lidhura me Gjermaninë Engel & Volkers tregojnë ekstravagancën e jashtëzakonshme të ambienteve të brendshme të veshura me ar, për të cilat një ekspert tha se tregonte stilistë që lajkatonin “kotësinë” e pronarit.

Fqinjët në bllokun elitar janë disa nga miqtë më të vjetër të Putinit, shumica e të cilëve tani janë të sanksionuar nga Perëndimi, por të “zhytyr” në para.Ekspozimi vjen pas një zbulimi të kohëve të fundit se Luiza dhe nëna e saj tani jetojnë në një shtëpi tjetër prej 1.7 milionë paund, e cila mburret me “luksin e pallatit” në qytet.