Mergimtari kosovar merr nusen me helikopter (VIDEO)

Një dasmë e pazakontë ka ndodhur këto ditë në qytetitn e Mitrovicës, shkruan RepublikaOnline

Si shumë herë kur nusja merret me vetura, sipas traditave shqiptare, këtë herë këta dasmorë vendosen që nusen ta marrin me helikopter.

Një video e publikuar në rrjetet sociale shihet teksa helikopteri fluturon mbi hotelin ku po mbahej dasma.

“Ngjarjet e mëdha jetësore përjetohen ndryshe në Hotel palace. Eleganca e ambientit, hapësira e gjerë rrethuese dhe shërbimi profesional bëjnë që eventet tuaja të mbushen plot me kujtime të paharrueshme.”, shkruhet në faqën e Hotelit ku u mbajtë dasma./RepublikaOnline