Prekëse! Nusja Vallëzon Me Vjehrrën E Saj E Cila Është Në Karrocë

Mund të jetë dasma më e vecant nga gjitha ato që kemi parë deri më tani.
Në shihet derisa nusja vallëzon me burrin e saj dhe vjehrren e saj.Ajo ka emocionuar të pranishmit.
E dashur NENE! Po t’i shkruaj keto rreshta per te thene se:

Per cdo sakrifice te vazhdueshme,te madhe apo te vogel, per cdo dite e nate,qe me ke mbajtur ne barkun tend, per cdo nate pagjumesie,qe ke kaluar prane djepit tim, per cdo pike qumesht,qe kam mar nga trupi yt,Per cdo cast te bukur,kur ke luar me mua, per cdo ninull,qe me ke kenduar kur me vije ne gjume…Per cdo hap qe ke hedhur,kur me ke cuar ne kopsht, per cdo ndihmen tenden,per suksesin tim ne shkollë. Per cdo lot qe ke derdhur per muaPer cdo lot qe me ke thare me faqen tende, per cdo lutje,urim dhe bekimin qe me ke dhene, per cdo ledhatim e shtrengim,qe me ka ngrohur shpirtin, per cdo cast kur kam vene koken ne prehrin tend…

Dhe per listen e pafund te gjerave, qe eshte e pamundur t’i permend ketu, te gjerave qe i di dhe nuk i di:
TE FALENDEROJ me zemer, TY dhe ZOTIN QE JE NENA IME.