400 MLN $ pasuri/ Zbulohet si i harxhon paratë Princi Fazza i Dubait

Princi i Dubait, Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al-Maktoum, i njohur gjithashtu si Princi Fazza është fëmija i dytë i Zëvendës Presidentit dhe Kryeministrit të Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) Mohammed bin Rahsid Al-Maktoum.

Sipas Celebrity Net Worth, Princi Fazza ka një pasuri që shkon në 400 MLN $.

Princi zotëron devenë më të shtrenjtë në botë.

Si gjithë të tjerët, edhe princi mesa duket ka një kafshë shtëpiake të preferuar dhe kjo kafshë është një deve që thuhet se është deveja më e shtrenjtë në botë.

Kjo deve thuhet se është ka prejardhje mbretërore dhe Princi Fazza e bleu atë për 2.7 milionë $.

Me çështjen e fundit të bujshme të Dubai Porta Potty që ka skandalizuar një botë të tërë, të gjithë kanë vënë në shenjestër sheikët e Dubait të cilët paguajnë modelet 40.000$ për të ngrënë jashtëqitjen e tyre.

Fazza i Dubait ka dhe një koleksion makinash luksoze, të cilat i gjeni të renditura në videon e mëposhtme.