Imazhi i Sfinksit me sy mbyllur po shkakton polemika në Egjipt.. Cila është e vërteta e tij (VIDEO)

Fotot e Sfinksit në zonën e piramidave të Gizës në Egjipt, me sy të mbyllur, shkaktuan reagime të ndryshme, pasi disa prisnin një katastrofë, ndërsa të tjerë gënjejnë dhe i cilësuan fotot si të sajuara.

Koheve te fundit po shkaktohen polemika me misteret e me hershme qe deri me tani kan qen te pa analizuara dhe koheve te fundit jan fiksuar pas atyre qe jan punuar shekuj me heret, cfar do ndodh me pas, shiko pamjet me posht