Reperi serb shfaqet me flamurin shqiptarë në këngën e re

Reperi serb, Aleksandar Milosavljeviq ka bërë diçka të rrallë në videoklipin e këngës së re.
Në këngë e tij të re “Cani Sciolti” reperi shihet teksa këndon dhe prapa tij shihet një veturë e mbuluar me flamurin kuq e zi ndërsa në një tjetër veturë ai serb dhe flamuri zviceran.

Reperi i cili njihet me emrin artistik Aki Aki ka xhiruar klipin në Zvicër. Kënga në tekstin e saj flet për miqësinë ndërmjet serbëve dhe shqiptarëve.
Reperi është shumë i popullarizuar tek të rinjtë e Ticino me singlin e tij “Cani sciolti”, ndërsa kënga tashmë ka marr edhe një numër të madhë shikimesh në kanalin ‘Youtube.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *